Naše služby

DECT VoIP buňkový systém RTX.

Buňkový systém využívá vyhrazené DECT pásmo 1880 MHz a v podstatě rozděluje prostor na několik malých území - buněk. Každá buňka má vysílač - bázi, která dané území pokrývá signálem. Těchto buněk může být v rámci jednoho systému až 254. Na každou bázi se dá připojit až 30 ruček, clkově můžete mít v systému RTX až 1 000 ruček. Každá báze je připojena do sítě LAN a napájena pomocí POE, repeater je připojen bezdrátově pomocí DECT sítě a napájen pomocí adaptéru 12V. Každá báze pokryje dle standartu DECT území o průměru až 50 metrů ve vnitřních a až 300 metrů ve venkovních prostorách. Snadno tak pokryjete signálem i několik tisíc metrů čtverečných a proto je ideální pro rozlehlá pracoviště, např. nemocnice, firmy nebo sklady.


Buňkové řešení RTX tak kombinuje výhody stolních telefonů a mobilů. Je spolehlivý jako pevné linky (v některých oblastech je kvalita GSM signálu nízká a někde i nedostupná) a zároveň je mobilní.

Další z výhod buňkového řešení RTX je tzv. roaming, což umožňuje uživateli volný pohyb po velkém pracovišti bez ohledu na umístění základnové stanice nebo repeateru, ručka se automaticky přepojí na bázi s lepším signálem. Uživatel se tak může bez problémů pohybovat a telefonovat napříč celým pracovištěm.

Bezdrátové ručky RTX8630 a RTX8830 disponují mnoha chytrými funkcemi, přepojení hovorů, hledání kontaktu v centrálním seznamu kontaktů.


Naše firma nabízí

  • zaměření objektů pro pokrytí DECT signálem
  • návrh a dodávka DECT systému
  • montáž a servis DECT systému


Naše reference

  • Oblastní charita, Červený Kostelec
  • Základní škola Boženy Němcové, Jaroměř
  • Trimill a.s., Zlín
  • GMA s.r.o., Kaplice

Další informace o DECT systémech můžete dostat na adrese:telekom@telekom.cz